[icon_text box_type=”normal” icon_type=”normal” icon_position=”right” icon_size=”fa-lg” use_custom_icon_size=”no” title_tag=”h2″ separator=”no” image=”508″ title=”بسته بندی دارویی و پزشکی” title_color=”#262262″]

تصمیم گیری در مورد نوع بسته بندی مورد استفاده در صنعت پزشکی برای موفقیت در فروش یک محصول بسیار مهم است. فروش و عرضه بهترین محصول داروئی فرموله شده در جهان، اگر همراه با بسته بندی نامناسبی باشد، می تواند شکست بخورد. بسیاری از فرمولاسیون ها در هنگام قرار گرفتن در معرض هوا ، رطوبت یا نور ناپایدار می شوند و بنابراین محافظت از این عوامل برای اطمینان از ماندگاری و ایمنی داروها ضروری است.

از این رو تصمیم گیری در مورد بسته بندی برای یک محصول داروئی بسیار حیاتی است. اگر بسته بندی نتواند ازمحصول در برابر صدمه یا تخریب عوامل محیطی نظیر رطوبت ، نور یا گازها مانند اکسیژن یا دی اکسید کربن محافظت کنند عملا هزینه های بسیار گزاف تولید و توزیع محصول داروئی راه به جایی نبرده است. بسته بندی اولیه و ثانویه که برای داروها استفاده می شوند باید تا تاریخ انقضا ایمنی محصول را تضمین کنند ، از دارو در برابر عوامل محیطی محافظت کرده و از انتقال آلاینده های مضر احتمالی به داخل دارو جلوگیری کنند.

بسته بندی دارویی و پزشکی
بسته بندی دارو
[icon_text box_type=”normal” icon_type=”normal” icon_position=”right” icon_size=”fa-lg” use_custom_icon_size=”no” title_tag=”h2″ separator=”no” image=”508″ title=”رشد صنعت بسته بندی دارو” title_color=”#262262″]

شرکت های داروسازی و بسته بندی، انواع مختلفی از بسته بندی های ساخته شده از مواد مختلف را متناسب با نوع دارو و پاسخگویی به نیازها و ترجیحات مصرف کنندگان انتخاب می کنند. بسته بندی دارویی صنعتی است که علی رغم رکود اقتصاد جهانی در چند سال اخیر،همچنان با قدرت به رشد  ادامه می یابد و هیچ نشانه ای از کند شدن آن را نشان نمی دهد.  پیش بینی می شود بازار بسته بندی دارو تا سال 2025 ،128 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.