اخبار و مقالات نگارستان

قرادادهای همکاری چاپخانه داران عراقی در اصفهان

[blockquote text=”رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران از عقد قرارداد هیات چاپخانه‌داران عراقی با چاپخانه‌داران اصفهان در حاشیه نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی این استان خبر داد. ” show_quote_icon=”no” text_color=”#4d4d4d” width=”95″ line_height=”32″ border_color=”#ededed”]

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران از عقد قرارداد هیات چاپخانه‌داران عراقی با چاپخانه‌داران اصفهان در حاشیه نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع چاپ و بسته بندی نگارستان به نقل از ایبنا، بابک عابدین رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران با اشاره به فعالیت پاویون صادرکنندگان صنعت چاپ در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی اصفهان، گفت: پاویون ما در این نمایشگاه تلاش کرد ضمن ارتباط با دست‌اندرکاران چاپ و بسته‌بندی اصفهان با فعالان سایر استان‌ها نیز ارتباط بگیرد تا در زمینه رونق تولید بحث و تبادل نظر داشته باشیم.
وی افزود: در این زمینه می‌توان گفت که حضور در نمایشگاه اصفهان انگیزه‌ای برای استان‌های هم‌جوار اصفهان شده بود تا ضمن بازدید از این رویداد، از امکانات پاویون برای رونق فعالیت‌های خود استفاده کنند.
عابدین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به رونق تولید، گفت: در این زمینه تصمیم گرفتیم حضور خود را در نمایشگاه‌ها و رویدادهای سایر نقاط ایران گسترده‌تر کنیم تا به رونق تولید در سایر مناطق کشور هم توجه کرده و سهم خود را اجرا کنیم.
وی یادآور شد: ما باور داریم که توجه به تولید داخلی تنها راه رونق صادراتی و توسعه و پیشرفت تولیدات داخل کشور برای صادرات محور شدن کالاها است.
عابدین با بیان اینکه ما این راه را ادامه می‌دهیم، عنوان کرد: با سایر استان‌ها که توانمندی صنعت چاپ وجود دارد نیز همکاری خواهیم داشت تا آن‌ها هم نسبت به این مسئله انگیزه پیدا کنند و بتوانند از شرایط موجود اقتصادی رونق اقتصادی کسب کنند.
وی تأکید کرد: اصل برپایی یک نمایشگاه بر نمایش توانمندی فعالان اقتصادی است و بهترین گزینه است تا قدرت تولیدات و کیفیت آن‌ها را در یکجا متمرکز و به تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و متقاضیان ارائه کنیم.
عقد قرارداد با هیات عراقی
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی همچنین درباره حضور هیئت چاپخانه‌داران عراق در پاویون این اتحادیه، گفت: این هیئت عراقی برای خرید و سفارش ماشین‌آلات و تولیدات چاپی با بسیاری از چاپخانه‌های ایرانی قرارداد امضا کردند که به‌زودی اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: حضور این هیئت عراقی پیرو تفاهم‌نامه سال 2014 اتحادیه صادرکنندگان با اتحادیه چاپخانه‌داران اربیل کردستان است و در این زمینه حضور آن‌ها در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران و سایر نمایشگاه‌ها نیز گواه موفقیت‌آمیز بودن این تفاهم‌نامه است.
عابدین با اشاره به تفاهم‌نامه واردات و صادرات ایران و عراق، گفت: کشور عراق اکنون گزینه بسیار خوبی برای توسعه صادرات و همکاری‌های دوجانبه است و می‌توان از این فرصت برای صدور کالای ایرانی به سایر کشورهای منطقه استفاده کرد، همچنین می‌توان از بازار عراق به بازار سایر کشورها نیز راه پیدا کرد.

لازم به ذکر است نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی اصفهان از تاریخ هجدهم لغایت بیست و یکم تیرماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی استان اصفهان برگزار گردید که غرفه مجتمع چاپ و بسته بندی نگارستان مورد توجه و استقبال بازدیدکنندگان خصوصا بازدیدکنندگان خارجی قرار گرفت./