اخبار و مقالات نگارستان

مراسم بزرگداشت روز صنعت چاپ

[blockquote text=”همزمان با روز ملی صنعت چاپ از پیشکسوتان، کارآفرین و نوآور برتر و صادرکننده برتر محصولات چاپی تجلیل می‌شود. ” show_quote_icon=”no” text_color=”#4d4d4d” width=”95″ line_height=”32″ border_color=”#ededed”]

محسن شمس، دبیر کمیته اجرایی نوزدهمین جشنواره صنعت چاپ در گفت‌وگو با ایبنا، عنوان کرد: قرار است در مراسم بزرگداشت روز صنعت چاپ از پنج یا شش نفر از پیشکسوتان صنعت چاپ همچنین یک نفر به عنوان کارآفرین و نوآور برتر و یک نفر به عنوان صادرکننده محصولات چاپی برتر تجلیل شود.

وی افزود: در این زمینه همچنین پیش‌بینی شده است که از یک مدیرکل برتر استانی که بیشترین همکاری با حوزه چاپ را داشته است و یک کارشناس حوزه چاپ استانی نیز تجلیل به عمل آید.

شمس همچنین درباره تشکیل‌ کمیته‌های مختلف برای جشنواره صنعت چاپ، توضیح داد: کمیته‌ها شامل یک شورای برنامه‌ریزی، کمیته اجرایی کمیته انتخاب پیشکسوتان برتر، کمیته انتخاب نوآور برتر، کمیته مالی و کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی است.

وی تاکید کرد: پس از واسپاری بخش صنعتی چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته شد که آیین‌نامه اجرایی جشنواره چاپ تغییر کند و آیین‌نامه ویرایش شود و در گام نخست قرار است نسبت به اجرای مسابقات جشنواره صنعت چاپ در سال جاری تصمیم‌گیری شود.

شمس با اشاره به زمان برگزاری جشنواره صنعت چاپ، توضیح داد: روز بزرگذاشت صنعت چاپ ۱۱ شهریور است اما به دلیل مصادف شدن این تاریخ با ماه محرم این مراسم را در هفته اول شهریور ماه برگزار خواهیم کرد.